Na ulicích v Plzni bude více úsekových měření

Úsekové měření v Plzni. Foto: L. Mach, Plzeň.euÚsekové měření v Plzni. Foto: L. Mach, Plzeň.eu

PLZEŇ - Řidiči jezdící po Plzni si budou muset dávat ještě větší pozor jakou jedou rychlostí. V ulicích bude více úsekového meření rychlosti.

Reklama

Plzeňještě v roce 2018 zavede na dalších frekventovaných ulicích úsekové měření rychlosti projíždějících automobilů. Chce tím zvýšit bezpečnost dopravy.

Město zatím měří úsekově rychlost na jediném místě, a to v Plaské ulici v Bolevci při výjezdu na Most. Záměr je součástí konceptu Smart City Plzeň.

„Za tři toky provozu našeho prvního úsekového měření se podařilo danou lokalitu velmi zklidnit, řidiči zpomalují a neohrožují chodce, zejména rodiče s dětmi. Účelem úsekového měření není postihnout co největší počet řidičů za překročení rychlosti, ale přispět na rizikových místech ke zklidnění dopravy. Rozhodně nechceme na řidičích vydělávat, ale vnímáme to jako prvek, jenž by měl přispět k bezpečnosti,“ uvedl primátor města Plzně Martin Zrzavecký.

„Do konce srpna bude dokončena Plaská ulice ve druhém směru do města.

Do konce roku 2018 bude ještě instalováno úsekové měření v obou směrech ve Folmavské ulici u Panasonicu, a dále v Koterovské ulici na Slovanech na výjezdu a příjezdu do Plzně v místě napojení na ulici U Seřadiště, kde končí přivaděč od dálnice D5.

Na všech úsecích budou na řidiče na měření upozorňovat dopravní značky.

První úsekové měření rychlosti spustila Plzeň na více než půlkilometrovém úseku víceproudé silnice v Plaské ulici. Vybrala ji po konzultaci s policií kvůli masivnímu překračování povolené padesátikilometrové rychlosti a kvůli častému křížení pěších tras s trasami aut.

Na měřený úsek mezi křižovatkami Plaská - Studentská a Plaská - Okounová upozorňují značky. Kamery jsou vidět z dálky, úsek je označen na vozovce čarami.

Zařízení je v provozu kromě technických odstávek nepřetržitě. Ve chvíli, kdy řidič ve vymezeném úseku překročí rychlost, systém ho automaticky zadokumentuje. Městská policie pak z radarů stáhne informace a fotografie aut. Údaje o provozovateli vozidla pak předá odboru správních činností magistrátu k dalšímu řešení.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.67 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře