Největší ze čtyř zvonů pro katedrálu je zpět v Plzni

Zvon před plzeňskou katedrálou. Foto: Město Plzeň/Martin PecuchZvon před plzeňskou katedrálou. Foto: Město Plzeň/Martin Pecuch

Plzeň - Největší ze čtyř nových zvonů pro katedrálu svatého Bartoloměje je v Plzni. V pondělí 17. listopadu ve 14 hodin požehná zvonům biskup František Radkovský.

Reklama

Srdce pro nové zvony a renovovaný zvon Prokop, který pochází z roku 1835 a do věže se vrátí spolu s novými zvony 18. listopadu 2014, byly do Plzně dopraveny krátce před pětitunovým Bartolomějem.

„Prožívám velikou radost. Je to možná významnější okamžik, než jsme si v tuto chvíli ochotni vůbec připustit. Také je tady úcta, že smím být u toho, samozřejmě dojetí a hrdost, že jako Plzeňák a farář při katedrále jsem mohl přispět k tomu, aby se zvony vrátily opět na věž,“ popsal své pocity farář Mons. Emil Soukup.

Zvon dorazil do Plzně jako ostatní z nizozemské zvonařské dílny. Jde o čtvrtý, poslední a největší zvon pro katedrálu sv. Bartoloměje.

Do věže se zvony začnou přemisťovat za pomoci techniky v úterý 18. listopadu dopoledne. Poprvé se společně rozezní 17. ledna 2015, kdy bude oficiálně zahájen projekt Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře