Největší ze čtyř zvonů pro katedrálu je zpět v Plzni

Zvon před plzeňskou katedrálou. Foto: Město Plzeň/Martin PecuchZvon před plzeňskou katedrálou. Foto: Město Plzeň/Martin Pecuch

Plzeň - Největší ze čtyř nových zvonů pro katedrálu svatého Bartoloměje je v Plzni. V pondělí 17. listopadu ve 14 hodin požehná zvonům biskup František Radkovský.

Reklama

Srdce pro nové zvony a renovovaný zvon Prokop, který pochází z roku 1835 a do věže se vrátí spolu s novými zvony 18. listopadu 2014, byly do Plzně dopraveny krátce před pětitunovým Bartolomějem.

„Prožívám velikou radost. Je to možná významnější okamžik, než jsme si v tuto chvíli ochotni vůbec připustit. Také je tady úcta, že smím být u toho, samozřejmě dojetí a hrdost, že jako Plzeňák a farář při katedrále jsem mohl přispět k tomu, aby se zvony vrátily opět na věž,“ popsal své pocity farář Mons. Emil Soukup.

Zvon dorazil do Plzně jako ostatní z nizozemské zvonařské dílny. Jde o čtvrtý, poslední a největší zvon pro katedrálu sv. Bartoloměje.

Do věže se zvony začnou přemisťovat za pomoci techniky v úterý 18. listopadu dopoledne. Poprvé se společně rozezní 17. ledna 2015, kdy bude oficiálně zahájen projekt Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Plzeňsko

Nádraží v Plzni se dočká opravy. Ale tak brzy to nebude Nádraží v Plzni se dočká opravy. Ale tak brzy to nebude
Senior přehlédl červenou na semaforu a skončil na schodech za silnicí Senior přehlédl červenou na semaforu a skončil na schodech za silnicí
Žena, která měla hodit dítě do koše na prádlo, už je ve vazbě Žena, která měla hodit dítě do koše na prádlo, už je ve vazbě

V Plzni otevírá pobočku další fastfoodový řetězec V Plzni otevírá pobočku další fastfoodový řetězec
Další alkoholik v Plzni? Brankář Bolek nesmí řídit! Další alkoholik v Plzni? Brankář Bolek nesmí řídit!
Po domácím porodu skončilo dítě v koši s prádlem Po domácím porodu skončilo dítě v koši s prádlem


Komentáře