Nová služba pro neslyšící v Plzni

Nová služba pro neslyšící, Zdroj: archiv Plzen.euNová služba pro neslyšící, Zdroj: archiv Plzen.eu

PLZEŇ – Sluchově postižení občané města budou moci díky nové službě bezproblémově komunikovat při jednání s úřady v Plzni.

Reklama

Přepážky na úřadech budou nově disponovat tablety s online tlumočníky, jejichž prostřednictvím se pracovníci a sluchově postižení občané snáze dorozumí.

Objednání na úřad probíhá přes webové stránky jednotlivých pracovišť, kde je uveřejněný kontakt na odpovědného pracovníka, tomu stačí napsat zprávu s požadavkem na objednání a úředník pouze ověří dostupnost tlumočení na daný den a hodinu a pošle potvrzení vybraného termínu nebo navrhne jiný.

Dle slov Bohuslava Horaise, vedoucího úseku podpory uživatelů Správy informačních technologií, je pak samotný rozhovor realizován prostřednictvím tabletu a videohovoru s online tlumočníkem.

Technická realizace služby bude zajištěna Správou informačních technologií města Plzně, jež také dodá tablety na pracoviště.

Online tlumočení pak bude realizováno skrze projekt Tiché linky, centra online komunikace pro osoby se sluchovým postižením, kde je v současnosti registrováno přes 1000 neslyšících.

Projekt je součástí Smart City Plzeň a služba je pro zájemce zcela zdarma.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře