Nová vyhláška má zlepšit čistotu Plzně

Ilustrační foto, Zdroj: archiv Plzen.euIlustrační foto, Zdroj: archiv Plzen.eu

PLZEŇ – Schválená novela se týká biologického odpadu. Od úpravy si radnice slibuje zvýšení čistoty v centru města i širším okolí, a naopak snížení počtu černých skládek.

Reklama

Změn by se měla dotknout zejména vlastníků nemovitostí v širším centru města. S platností od 1. června 2018 budou moci vlastníci sběrné nádoby na odpad přistavovat na chodník pouze v den svozu odpadu.

Poté, a to do 24 hodin téhož dne, budou muset sběrné nádoby uklízet do svých domů, tedy do chodby nebo na dvůr.

Hlavním důvodem změny je stávající situace ohledně nepořádku u popelnic zejména v oblasti Jižního Předměstí, ale i v dalších částek města. Na některých místech bylo zaznamenáno odkládání odpadu cizími osobami, a to jen několik hodin poté, co je odpad vyvezen.

Dalším významným důvodem pro toto nové opatření je prý úprava a vzhled centrální části města spojený s prestiží a turismem.

Majitelům nemovitostí město nabízí výměny sběrných nádob z důvodu lepší manipulace, dále také možnost objednat si u Čisté Plzně službu zanášky a vynášky.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Záměr pálit ostravské toxické kaly na Sokolovsku šokuje obyvatele Záměr pálit ostravské toxické kaly na Sokolovsku šokuje obyvatele
Ohledně vzniku akvaparku v Plzni se stále vedou diskuse Ohledně vzniku akvaparku v Plzni se stále vedou diskuse
Opilý řidič v zákazu řízení způsobil nehodu Opilý řidič v zákazu řízení způsobil nehodu

Festival Blik Blik rozzářil Plzeň Festival Blik Blik rozzářil Plzeň
Řidič nedal přednost kamionu. Muž na místě zemřel Řidič nedal přednost kamionu. Muž na místě zemřel
Plzeň zavádí nový systém týkající se bezpečnosti v družinách Plzeň zavádí nový systém týkající se bezpečnosti v družinách


Komentáře