Novinka v Plzni: Sociální klinika

Sociální klinika poskytne pomoc lidem v obtížné životní situaci, ilustrační foto. Zdroj:Pixabay.comSociální klinika poskytne pomoc lidem v obtížné životní situaci, ilustrační foto. Zdroj:Pixabay.com

PLZEŇ – Ve čtvrtek (25.1.2018) proběhlo slavnostní otevření pobočky Sociální kliniky. Zařízení poskytující pomoc lidem, kteří si z finančních důvodů nemohou dovolit terapeutickou pomoc.

Reklama

Nová pobočka Sociální kliniky bude sídlit v Palackého ulici v Plzni a je určena všem, kteří se ocitli v situaci, ve které si sami neumí poradit.

Dle slov ředitelky kliniky Anny Ryvolové se jedná například o lidi po rozvodu, o ty, kteří se vyrovnávají s úmrtím blízké osoby nebo například o lidi, kteří se potýkají s diagnózou vážného onemocnění.

Na Sociální klinice se pro zájemce nejprve vybere vhodný terapeut/terapeutka. Vybraný terapeut pak klienta, za poplatek dle jeho možností, vyslechne a poradí mu. Většinou se jedná o dvanáct sezení s tím, že jedno trvá hodinu.

Sociální kliniky fungují již v Brně, Praze, Ostravě a Českých Budějovicích.

Vznikají zejména z toho důvodu, že psychoterapeutické služby hrazené pojišťovnami nejsou často dostupné kvůli přetížení pracovišť a počet potřebných mnohonásobně převyšuje počet terapeutů, kteří poskytují péči na pojišťovnu.

Kromě toho, je problémem také dlouhá čekací lhůta. Sociální klinika terapii zahajuje do jednoho měsíce od prvního kontaktu.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře