Nový autobusový terminál u hlavního nádraží v Plzni má být dokončen ještě letos

Výstavba autobusového terminálu v Plzni. Foto: archiv Město PlzeňVýstavba autobusového terminálu v Plzni. Foto: archiv Město Plzeň

PLZEŇ - Stavba nového přestupního uzlu v Šumavské ulici v Plzni, kde vzniká nový autobusový terminál, má být dokončena do 9. prosince 2018.

Reklama

Nový autobusový terminál v blízkosti rekonstruovaného hlavního vlakového nádraží v centru Plzně má vytvořit hlavní přetsupový úzel mezi vlakovou, dálkovou autobusovou a veřejnou měststkou dopravou v západočeské metropoli.

Vybraná lokalita pro realizaci autobusového nádraží má zefektivnit organizaci veřejné dopravy v Plzni. Především má zrychlit přestupy mezi vlaky, veřejnou příměstskou a městskou dopravou.

Plzeň získala na projekt dotaci téměř 100 milionů korun z Integrovaného regionálního operačního programu a ze státního rozpočtu. Autobusový terminál bude v majetku města Plzně.

Autobusový terminál je situován do plochy mezi ulici Šumavská a kolejiště železniční stanice Plzeň hlavní nádraží. Je rozdělen na dvě části, a to vlastní terminál v západní části a odstavnou plochu ve východní části, která bude sloužit rovněž jako obratiště pro trolejbusy Plzeňských městských dopravních podniků.  Kapacita odbavovací části terminálu je při volném řazení deset stání pro autobusy. Odstavných stání je celkem devět, z toho jedno stání pro trolejbusy.

Terminál bude na západní straně propojen eskalátory se stávajícím podchodem z hlavního nádraží, nástupiště bude zastřešeno přístřeškem v délce 134 metrů. Ve východní části terminálu se buduje provozní objekt, kde budou umístěny toalety a sociální zařízení s místností pro krátkodobý oddych řidičů autobusů.

V této části terminálu je rovněž možné použít schodiště či výtah do podchodu vedoucímu na východní část nástupišť Českých drah stanice Hlavní nádraží. Součástí stavby jsou také čtyři parkovací stání Kiss and ride, tedy v překladu Polib a jeď, sloužící ke krátkodobému parkování a dvě parkovací místa pro invalidy.

Stavební práce probíhají od podzimu 2017, vše má být dokončeno do změny jízdních řádů, tedy do 9. prosince 2018.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře