Očekávají se další bouřky. Hrozí zásahy bleskem

Ilustrační smímek. Foto: pixabay.comIlustrační smímek. Foto: pixabay.com

ČESKO - Jako někde v Jižní Americe si aktuálně může připadat řada lidí na území České republiky. Už nějakou dobu se střídá horko s bouřkami a nejinak tomu bude i v nejbližší době. Na nedělní odpoledne meteorologové znovu varují před silnými bouřkami na území ČR.

Reklama

V největším ohrožení je až do podvečerních hodin východní oblast republiky. Silné bouřky už za sebou mají například na Ústecku v severních Čechách.

Meteorologové varují: "Na severovýchodě území se budou místy tvořit bouřky, které budou výjimečně i silné, zejména s přívalovými srážkami s úhrny kolem 35 milimetrů, v menší míře s kroupami a s nárazy větru kolem 72 kilometrů v hodině."

V sobotu už protáhly hasiče bouřky v Olomouckém a Zlínském kraji, kde byly polámané stromy a zatopené sklepy.

Lepší to nebude ani v následujícím týdnu, od pondělí se očekávají další intenzivní srážky. Předpověď platí pro celou ČR.

S bouřkami také souvisí nebezpečí úrazů po zásahu bleskem. Například v Třinci schytal zásah bleskem patnáctiletý chlapec, kterého museli po pádu do bezvědomí oživovat záchranáři.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Česko

Poslední šance jít na koupaliště. Ve středu horko, o víkendu se ochladí Poslední šance jít na koupaliště. Ve středu horko, o víkendu se ochladí
Prezidenta si zvolíme v polovině ledna 2018 Prezidenta si zvolíme v polovině ledna 2018
Silné bouřky v západních Čechách utnou vysoké teploty Silné bouřky v západních Čechách utnou vysoké teploty

Zelené autobusy útočí na žluté. Vydělají na tom i Západočeši? Zelené autobusy útočí na žluté. Vydělají na tom i Západočeši?
Policie žádá Sněmovnu o vydání Babiše a Faltýnka. Kvůli kauze Čapí hnízdo Policie žádá Sněmovnu o vydání Babiše a Faltýnka. Kvůli kauze Čapí hnízdo
Co ještě Evropská unie nařídí? Zatím nové označení benzínu a nafty Co ještě Evropská unie nařídí? Zatím nové označení benzínu a nafty


Komentáře