Opravy Wilsonova mostu a rekonstrukce Rooseveltova mostu v Plzni omezí na léto MHD

Rooseveltův most. Foto: M. Pecuch / Město PlzeňRooseveltův most. Foto: M. Pecuch / Město Plzeň

PLZEŇ - Zhruba šestitýdenní stavební práce potrvají na opravě dlažby Wilsonova mostu přes řeku Radbuzu na Americké ulici v centru Plzně. Most bude po dobu rekonstrukce zcela uzavřen, a to i pro městskou veřejnou dopravu. Také začala druhá etapa oprav Rooseveltova mostu, který spojuje centrum města s Roudnou.

Reklama

Tato rekonstrukce rovněž přinese až do konce prázdnin 2019 úplnou uzavírku mostu pro veškerou dopravu a v červenci i pro pěší.

Důvodem opravy Wilsonova mostu je nevyhovující stav povrchu vozovky po jejím pětiletém užívání od dokončení celkové rekonstrukce mostu v květnu 2014. Oprava spočívá ve výměně podkladové vrstvy vozovky a zpětném osazení dlažby, budou provedeny úpravy odvedení dešťové vody a další práce.

Most bude při stavbě zcela uzavřen, objízdná trasa pro MHD povede po Anglickém nábřeží.

Objízdné trasy se dotknou trolejbusových linek 11, 12, 14, 15, 16, 17, autobusových linek 34, 35, 57 a nočních autobusových linek  N2, N3, N5, N6.

Rekonstrukce Rooseveltova mostu, jenž prochází kvůli zhoršenému stavu mostní konstrukce rozsáhlou opravou, vstoupila do druhé etapy.

Zatímco během 1. etapy stavby mohla přes Rooseveltův most jezdit pouze MHD a po jednom chodníku mohli chodit pěší, bude do konce srpna uzavřen pro veškerou dopravu a v červenci i pro pěší. Provoz bude veden po objízdných  trasách přes most generála Pattona nebo okolo Boleveckého rybníka.

Objízdné trasy MHD kvůli uzavření Wilsonova mostu

Linky 11, 15, 16 a 17 budou obousměrně odkloněny přes Anglické nábřeží a ulici U Prazdroje. Na objízdné trase budou odbavovat v zastávkách Anglické nábřeží a Prazdroj. Zastávky Pařížská, Hlavní nádraží a Železniční poliklinika budou pro tyto linky zrušeny.

Linka 12 bude ve směru do Božkova odkloněna přes Anglické nábřeží a Sirkovou ulici. Na objízdné trase bude odbavovat v zastávce Anglické nábřeží a v přeložené zastávce Pařížská umístěné v Sirkové ulici, před křižovatkou s Americkou ulicí. Ve směru do centra bude linka odkloněna po trase: Mikulášská – Šumavská – Lobezská – U Prazdroje – Anglické nábřeží – Americká. Na objízdné trase bude odbavovat v zastávkách Hlavní nádraží, Železniční poliklinika, Prazdroj a Anglické nábřeží. Zastávka Pařížská ve směru do centra bude pro tuto linku zrušena.

Linka 14 se bude v centru otáčet po trase Anglické nábřeží – Sirková – Mikulášská – U Trati (most Milénia) – Doudlevecká. Na objízdné trase bude odbavovat v přeložené zastávce Pařížská umístěné v Sirkové ulici (před křižovatkou s Americkou ulicí) a v zastávce U Ježíška. Zastávka Prokopova bude pro tuto linku zrušena.

Linka 34 bude odbavovat v přeložené zastávce Pařížská umístěné v Sirkové ulici (před křižovatkou s Americkou ulicí). Linky 35 a 57 budou obousměrně odkloněny přes Anglické nábřeží a Sirkovou ulici. Na objízdné trase budou odbavovat v zastávce Anglické nábřeží. Zastávka Pařížská bude pro tyto linky zrušena.

Noční linky N2 a N5 budou obousměrně odkloněny přes Prokopovu ulici a most Milénia.Na objízdné trase budou odbavovat v zastávce U Ježíška. Zastávka Pařížská bude pro tyto linky zrušena. Linky N3 a N6 budou obousměrně odkloněny přes Anglické nábřeží a ulici U Prazdroje. Na objízdné trase budou odbavovat v zastávkách Anglické nábřeží a Prazdroj. Zastávky Pařížská, Hlavní nádraží budou pro tyto linky zrušeny.

Objízdné trasy MHD a pro pěší při uzavírce Rooseveltova mostu

Denní linky MHD č. 20, 3340 budou obousměrně odkloněny po objízdné trase Americkou ulicí, ulicí sady Pětatřicátníků, přes most generála Pattona a dále se napojí na stálou trasu. Zastávky Náměstí Republiky v obou směrech, zastávky Otýlie Beníškové a Rondel za Kauflandem nebudou po dobu úplné výluky obsluhovány. Za zastávku Rondel bude jako náhradní sloužit stávající zastávka Rondel na odbočovacím rameni z rondelu ve směru do centra. Noční autobusové linky N1, N4 pojedou přes most generála Pattona, sady Pětatřicátníků, Prešovskou, případně Solní ulici.

V období od 1. do 31. července bude most z důvodu výměny mostních závěrů uzavřen i pro pěší. Ti mohou využít náhradní trasy přes most generála Pattona, přejít mohou také přes Lochotínskou lávku a podél Tyršovy ulice na křižovatku se sady 5. května u parkovacího domu Rychtářka a po přechodu pro chodce přejít přes Tyršovu ulici.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře