Plzeň je ještě více prošpikována kamerami v ulicích

Kamera v ulici, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comKamera v ulici, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

PLZEŇ - Plzeň dokončila výstavbu páté etapy svého kamerového systému, jedná se o dosud nejrozsáhlejší projekt budování a obměn kamer.

Reklama

Pátá etapa zahrnovala instalaci devatenácti zařízení na území městského obvodu Plzeň 1. Součástí bylo také osazení speciální panoramatické kamery na křižovatkách Karlovarská — Na Chmelnicích a Gerská — Studentská, díky nimž je možné monitorovat prostor pod úhlem 360 stupňů.

Aktuálně je tak na území města 173 kamer a 14 klientských pracoviš.

Kamery jsou umístěny na křižovatkách, v sadovém okruhu, na objektech některých škol a školek, na hřbitovech a dalších místech na území města.

Konkrétně pátá etapa se nejvíce dotkla prvního městského obvodu, kamery monitorují například parkoviště Studentská – Kaznějovská, ale také třeba park při 1. základní škole či lokalitu v oblasti ulic Otýlie Beníškové – Malická a další.

Souběžně s realizací 5. etapy byly osazeny nové kamery i v dalších různých lokalitách, a to v Doubravce na Zábělské poblíž Duhové ulice, v Černicích na křižovatce Štefánikova – Veská a na Americké nedaleko památníku „Díky, Ameriko!“.

Dále byly dvě stávající kamery na Americké instalované v dřívějších letech vyměněny za kamery s rozlišením FullHD a rovněž tak i nově instalované kamery jsou v rozlišení FullHD.

Do prostoru památníku „Díky, Ameriko!“ byla instalována zkušebně kamera v rozlišení 4K.

V rámci výstavby Terminálu Šumavská bylo v tomto prostoru instalováno šest nových kamer včetně klientského pracoviště pro obsluhu kamerového systému.

V roce 2018 byla z programu prevence kriminality hrazena instalace nové kamery v  Malesicích na křižovatce Malesická náves – Ke Kostelu a dvou nových kamer v městském obvodě Plzeň – Radčice.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře