Plzeňsko je po Praze druhým nejlepším místem pro život v Česku

Plzeň a celý kraj je druhým nejlepším místem pro život. Foto: archiv Záapadočeský deník.czPlzeň a celý kraj je druhým nejlepším místem pro život. Foto: archiv Záapadočeský deník.cz

Plzeňský kraj - Na druhém místě ze čtrnácti krajů se umístil Plzeňský kraj v každoroční soutěži Nejlepší místo pro život. A to hned za hlavním městem.

Reklama

Plzeňský kraj vede především v počtu dětských hřiš, dobrovolných hasičů či atraktivitě vysokých škol, kdy vysokým školám ve svém regionu zůstane věrný každý druhý student.

Také pracovních příležitostí je tu více než v ostatních krajích ČR. Neplatí to však pro zdravotně postižené, v čemž si Plzeňský kraj oproti loňsku pohoršil. Mezi slabé stránky tohoto kraje patří také to, že na zdejší kulturní akce chodí méně lidí a mohou využít jen malého počtu koupališ.

Naopak pracovních příležitostí je v Plzeňském kraji více než v ostatních krajích Česka. Neplatí to však pro zdravotně postižené, v čemž si Plzeňský kraj oproti loňsku pohoršil. Nemocnice mají dostatečnou lůžkovou kapacitu a také počet odmítnutých žádostí v zařízeních pro seniory je skoro o třetinu nižší než jinde.

Plzeňané dýchají čistší vzduch a vyprodukují vůbec nejméně komunálního odpadu. Jako slabiny se naopak jeví počet kilometrů silnic a dálnic, počet kilometrů železnic, počet koupališ a bazénů nebo počet podnikového odpadu v kilogramech na obyvatele. Vůbec nejhůře byl kraj hodnocen v oblasti rozvoje infrastruktury, kde skončil na posledním místě.

Projekt Místo pro život je srovnávacím výzkumem, který mapuje kvalitu života obyvatel v jednotlivých regionech České republiky. Prostřednictvím statistických dat se podrobně zaměřuje na oblasti, jako je zdraví a sociální sféra, ekologie a příroda, péče o děti a vzdělávání, volnočasové aktivity a turismus, rozvoj infrastruktury, občanská společnost a tolerance, podmínky práce či bezpečnost.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Arktické mrazy. Teploty mají klesnout až k -20 stupňům Arktické mrazy. Teploty mají klesnout až k -20 stupňům
Plzeň chce nabídnout nové byty zejména seniorům Plzeň chce nabídnout nové byty zejména seniorům
Stále více lidí se stává obětí podvodu internetových obchodníků Stále více lidí se stává obětí podvodu internetových obchodníků

Chodkyně vběhla řidiči pod auto Chodkyně vběhla řidiči pod auto
Při zápase Viktorie Plzeň zemřel fanoušek Při zápase Viktorie Plzeň zemřel fanoušek
Žaloby v kauze Vřídla byly zamítnuty Žaloby v kauze Vřídla byly zamítnuty


Komentáře