Policie radí rodičům: Jak zjistit přítomnost drogy v těle uživatele?

Hlídka Policie ČR Foto: archiv Události112.czHlídka Policie ČR Foto: archiv Události112.cz

Karlovy Vary - Problematika zneužívání návykových látek je v dnešní době stále větším problémem. V experimentování s návykovými látkami se věková hranice dětí a mládeže snižuje. S návykovými látkami se setkávají děti již v útlém věku a nemusí se jednat jen o alkohol nebo cigarety.

Reklama

Rodiče ani blízké okolí si nemusí zprvu vůbec všimnout, že dítě bere drogy, přesto existují určité společné známky užívání návykových látek, které mohou signalizovat, že něco není v pořádku a rodiče začnou mít podezření, že jejich dítě užívá opakovaně nějakou drogu.

Informovala redakci ZápadočeskýDeník.cz karlovarská policejní mluvčí Zuzana Týřová s tím, že málokdo ví, že lze získat jednorázové testy na užívání drog. Jednoduchá cesta na zjištění přítomnosti drogy jsou testy, které lze zakoupit buď v lékárnách, nebo v prodejnách s drogistickým zbožím. Takové testy nejsou finančně náročné, jejich cenová relace se pohybuje od 80,- Kč do 300,- Kč. Testem lze zjistit jednu, ale i více drog přítomných v moči. Bližší informace získají zájemci v příbalových letácích.

Pokud se jedná pouze o experimentování, měla by stačit osvěta o nebezpečí návykových látek, v případech dlouhodobého užívání pak již hovoříme o závislostech, doplnila policistka Týřová.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře