Poslední úsek cyklostezky z Chebu do Karlových Varů u Chocovic je otevřen

Cyklostezka u Chebu. Foto: archiv Město ChebCyklostezka u Chebu. Foto: archiv Město Cheb

Cheb - Na nedávno otevřeném dokončeném úseku páteřní krajské cyklostezky podél řeky Ohře, který vede od chebského sídliště Zlatý vrch do Chocovic, je živo. Cyklisté nyní mohou bez problémů dojet z Chebu až do Karlových Varů, respektive do Svatošských skal.

Reklama

Nově vybudovaná část cyklostezky vede z Chebu, přes Hradiště do Jindřichova a dále do Chocovic. Náklady na její výstavbu činily 26,5 milionu korun, přičemž 85 procent pokryje dotace z ROP Severozápad a zbylých 15 procent, tedy 3,9 milionu korun, hradí Karlovarský kraj.

"Úsek z Chebu do Chocovic je 4,7 kilometru dlouhý. Cyklisty přilákal ještě dřív, než byl zcela dokončen. Myslím, že je zaujala především dřevěná lávka přes Ohři u Chebu," uvedl náměstek hejtmana Karlovarského kraje Petr Navrátil (ČSSD). "Cyklostezka Ohře patří k nejvyhledávanějším trasám v regionu. Nedávno jsme dělali měření, kolik turistů ji využívá. V Nebanicích to bylo 10 tisíc lidí za měsíc, ve Svatošských skalách dokonce 30 tisíc."

Na okraji chebského sídliště Zlatý vrch se Cyklostezka Ohře napojuje na trasu napříč městem do Hájů. Po nedaleké slapanské cyklostezce se pak dá dojet až do Německa.

Podle chebského místostarosty Tomáše Lindy (ODS) město chce svoji infrastrukturu pro cyklisty dále rozvíjet. "Připravujeme vybudování posledního chybějícího úseku cyklostezky do Německa po bývalé slapanské trati včetně odbočky do Podhradu nebo cyklostezky na Dřenici a do Františkových Lázní.“

V realizaci projektu Cyklostezky Ohře chce Karlovarský kraj pokračovat i v dalších letech. Na řadu přijdou úseky od krajského města směrem k hranicím s Ústeckým krajem. Po kompletním dokončení by páteřní cyklostezka, protínající kraj od západu na východ, měla měřit celkem 105 kilometrů.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře