Přestavba křižovatky Rondel v Plzni má zelenou. Hotovo má být až v roce 2026

Vizualizace plánu přestavby Rondelu. Foto: archiv Město PlzeňVizualizace plánu přestavby Rondelu. Foto: archiv Město Plzeň

PLZEŇ - Plzeňští zastupitelé schválili další přípravy přestavby křižovatky zvané Rondel v městské části Roudná. Důvodem potřeby rekonstrukce je zejména špatný technický stav mostů.

Reklama

Ale také potřeba zlepšit obslužnost lokality veřejnou dopravou a vytvoření městské třídy, která propojuje centrum města se Severním Předměstím.

Schválená varianta počítá s tím, že současný kruhový objezd i mimoúrovňovou silnici nahradí úrovňová křižovatka.

"Křižovatka Rondel na Karlovarské byla realizována na přelomu 60. a 70. let minulého století a vzhledem k postupně se zhoršujícímu stavu mostů je již delší dobu zřejmé, že je zapotřebí tuto křižovatku upravit. Současně se tím pro město Plzeň naskytla jedinečná šance urbanisticky propojit centrum města se Severním Předměstím," uvedl náměstek plzeňského primátora Pavel Šindelář.

"Hledal se tedy takový návrh, který bude pro město Plzeň, Ředitelství silnic a dálnic České republiky a zejména pro obyvatele Plzně nejvhodnější. Takovéto řešení se nám díky úzké spolupráci se všemi dotčenými stranami podařilo najít."

Zásahy do stávajícího stavu křižovatky bude možné provádět nejdříve v roce 2023, tedy po dokončení západní a severovýchodní části městského okruhu.

Zároveň podle Pavla Šindeláře nelze stavbu zbytečně odkládat vzhledem ke stavu mostů.

Přestavbu Rondelu bude nutné realizovat při zachování tramvajové i automobilové dopravy. Realizace je předběžně napánována na roky 2023 až 2026.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře