Přeštice budou vařit pivo. Vrátí život do bývalé restaurace a hotelu

Budova, kde bude minipivovar v Přešticích. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czBudova, kde bude minipivovar v Přešticích. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

PŘEŠTICE - Pět druhů vlastních piv bude vařit minipivovar v Přešticích. Výroba piva ve městě bude obnovena po 112 letech.

Reklama

"Stavíme od konce prosince v objektu nazývaném místními Peklo, kde byl předtím hotel. Původně šlo o zájezdní hostinec, který měl strategickou polohu mezi Plzní a Klatovy," uvedl starosta Přeštic Karel Naxera.

Provoz restaurace v objektu přímo na náměstí ukončil poslední nájemce v roce 2013.

"Nabídneme minimálně pět druhů piv. Dnes už nestačí čepovat jen desítku a dvanáctku. Technologie umožní vařit také speciální piva typu ALE a IPA. Naším hlavním záměrem je, aby se chuťová nabídka výrazně rozšířila," nastínil plány starosta.

Podle Naxery ochranné známky stejně jako výroba piva zůstanou dlouhodobě v majetku města.

Město už podepsalo smlouvu na desetiletý pronájem s firmou PCP Brewery, která má zkušenosti z oboru a vyhrála v soutěži. Radnici bude platit měsíční nájem 31 tisíc korun a složí přes tři miliony korun zálohu, z níž se bude upisovat městu každý měsíc jedna stodvacetina.

Radnice nechce pivovar a restauraci provozovat sama, protože to podle Naxery není jednoduché a jsou s tím spojená velká rizika. Avšak Přeštice si podle starosty pivovar s kvalitní restaurací zaslouží.

"Na náměstí jsme i z tohoto důvodu udělali úpravu parkování, kde jsou pro hosty tři hodiny zdarma," doplnil.

Rozpočet města stavební úpravy a zařízení objektu bude přeštickou radnici stát 18 milionů korun.

Otevřeno má být poprvé v létě 2017.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře