Proti Babišovi a Benešové. V západočeských městech protestovaly stovky lidí

Protest v Krásné Lípě. Foto: Facebook/Milion chvilek pro demokraciiProtest v Krásné Lípě. Foto: Facebook/Milion chvilek pro demokracii

ZÁPADNÍ ČECHY - V Karlových Varech nebo Plzni se sešli lidé, aby protestovali proti Andreji Babišovi a ministryni spravedlnosti Marii Benešové. Protesty se konaly po celé republice mimo Prahu.

Reklama

Chladné a deštivé počasí neodradilo stovky lidí v západočeských městech, aby protestovaly v rámci regionálních protestů pořádaných spolkem Milion chvilek pro demokracii.

Protestující v Plzni se po skončení projevů na Náměstí Republiky, vydali na pochod centrem města. Skandovali hesla jako "Demisi", "Odvahu", "Máme toho dost" či "Nejsme jeho firma".

Plzeňský herec Přemysl Kubišta, který na náměstí mluvil také na podzim 1989, řekl před lidmi, že tenkrát se navzdory veškerému vyhrožování nakonec dočkali demise tehdejší komunistické vlády během několika dnů. Vyzval lidi, aby na náměstích demonstrovali dál a nevzdávali se.

V Plzni podle odhadů se protestů zúčastnilo zhruba 800 lidí.

Zhruba 150 lidí přišlo demonstrovat do Zeyerovy ulice naproti Tržnici v obchodně správním centru Karlových Varů. Mnoho lidí si přineslo s sebou transparenty, na kterých požadovali většinou demisi.

Lidé se sešli třeba i v Chebu či Klatovech.

Organizátoři celorepublikových protestů avizují, že pokud premiér nepřijme výzvu k televizní debatě, uskuteční se v úterý 4. června 2019 další demonstrace na pražském Václavském náměstí.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře