Proti Ondráčkovi a Babišovi vyšli lidé do ulic. V Praze i Plzni

Demonstrace v Praze. Foto: www.facebook.com/HonestPragueGuideDemonstrace v Praze. Foto: www.facebook.com/HonestPragueGuide

ZÁPADNÍ ČECHY - "Trestně stíhaný premiér, konající vláda bez důvěry, arogantní lhář na Hradě, bolševici ve funkcích." To je jeden z transparentů, který byl k vidění na jedné z mnoha demonstrací po celém Česku.

Reklama

Desítky tisíc lidí protestovaly na Václavském náměstí v Praze, další tisíce v Brně, Olomouci, Ostravě, Hradci Králové nebo v Plzni.

Protest byl i v Liberci, Turnově nebo v Litoměřicích, kde se podepisovala petice.

Lidi do ulic vyhnalo zvolení Zdeňka Ondráčka (KSČM) za předsedu parlamentní komise pro kontrolu Generální komise bezpečnostních sborů (GIBS).

Zdeněk Ondráček v lednu 1989 jako člen Pohotovostního pluku Veřejné bezpečnosti pomáhal rozhánět protirežimní demonstrace. Toho, že mlátil bezbranné lidi, přitom nijak nelituje a neomluvil se za to.

V pátek (2.3.2018) ho v tajné volbě zvolilo 79 ze 155 přítomných poslanců. Je zřejmé, že byl zvolen i hlasy poslanců ANO.

Proto se kritika snáší  i na hlavu Andreje Babiše. Ten uvedl, že bude usilovat o odvolání Zdeňka Ondráčka, aby uklidnil situaci.

Hněv lidí se obrací  i na předsedu vlády v demisi.

"Bureš musí z vlády!“, „Nejsme tvoje firma“ či „Estébáci na Mírov!“, „Stop komunistům Babiš Zeman Ondráček“. To byla další hesla na protestních shromážděních.

Pod krycím jménem Bureš bývalá Státní bezpečnost (StB) evidovala Andreje Babiše. Předseda ANO přitom odmítá, že by komunistické tajné policii spolupráci podepsal.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře