Reakce na útok v Berlíně: Plzeň hlídají policisté se samopaly i obrněnec

Bezpečnostní opatření na Pražském hradě. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czBezpečnostní opatření na Pražském hradě. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

ČR - V centru velkých měst hlídkují policisté v neprůstřelných vestách a s automatickými zbraněmi. Plzeňské vánoční trhy stráží i obrněné vozidlo. Je to reakce na útok v Berlíně.

Reklama

Například náměstí Republiky v Plzni, kde se pořádají vánoční trhy, střeží obrněné vozidlo i zásahová jednotka.

Plzeňské vánoční trhy stejně jako autobusové a vlakové nádraží také ochraňují policejní hlídky s dlouhými zbraněmi.

Podle mluvčí plzeňské policie Pavly Burešové do posíleného výkonu služby jsou zařazeni i policisté ze zásahové jednotky Plzeňského kraje. "Je nasazeno i obrněné vozidlo, na hranicích je zajištěn běžný výkon služby."

O tom, jak dlouho obrněnec před renesanční budovou radnice zůstane, se má rozhodovat podle dalšího vývoje.

Praha posílila bezpečnostní opatření v MHD a centru města, především na vánočních trzích.

"Strážníci věnují mimořádnou pozornost odloženým věcem, odstaveným vozidlům a jakémukoliv podezřelému chování," informoval pražský magistrát v tiskové zprávě.

K bezpečnostním opatřením přistoupila i další města v Česku.

Avšak podle premiéra Bohuslava Sobotky Česku nehrozí žádné konkrétní teroristické nebezpečí. Zpravodajská skupina se shodla na zachování prvního stupně ohrožení terorismem.

Podle ministra vnitra Milan Chovanec v závěru roku 2016 bude na místech s vyšší koncentrací lidí masivně přítomna policie. Armáda by se na opatřeních podílet neměla.

Česká vláda reaguje na útok v Berlíně, kde v pondělí (19.12.2016) po 20. hodině vjel v západoberlínské čtvrti Charlottenburg kamión do prostoru vánočních trhů. Podle informací berlínské policie zemřelo 12 lidí a 48 lidí bylo zraněno.

Po prvotních informací německá policie oznámila, že pachatel je stále na útěku. K incidentu se přihlásil tzv. Islámský stát.

SOUVISEJÍCÍ: OBRAZEM: Opevněný Pražský hrad a vánoční trhy v Praze

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře