Rekonstrukce Sedláčkovy ulice v centru Plzně má být dokončena do roka

Sedláčkova ulice v Plzni. Foto: M. Pechuch/Plzen.euSedláčkova ulice v Plzni. Foto: M. Pechuch/Plzen.eu

PLZEŇ - Plzeň nechává kompletně rekonstruovat Sedláčkovu ulici v centru města, a to v úseku od Bezručovy ulice až po sady 5. května. Stavba byla zahájena v září 2017 s termínem kolaudace nejpozději do konce června 2019.

Reklama

Frekventovaná komunikace v blízkosti centrálního náměstí bude mít vozovku ze žulových dlažebních kostek a chodníky vyskládané z takzvané plzeňské dlažby. Součástí projektu je i nové veřejné osvětlení a další úpravy.

Poté, co město v uplynulých letech nechalo rekonstruovat Riegrovu a Bezručovu ulici, je toto další krok. Po dokončení tak v podstatě budou kompletně zrekonstruovány hlavní komunikace v této části centra města.

V rámci stavby bude také provedena sanace stávající kanalizační stoky včetně rekonstrukce domovních přípojek. Projekt počítá také s osazením nového veřejného osvětlení na stěny přilehlých domů. Výměna plynovodu bude dokončena ještě letos.

Stavební práce jsou prováděny za současné uzavírky dvou sousedních bloků. V první etapě jde o bloky mezi ulicemi Bezručova a Riegrova. V letošním roce je naplánováno dokončit stavební práce na úseku od ulice Bezručova po ulici Veleslavínova. V roce 2019 je v plánu dokončení posledního bloku, tedy od ulice Veleslavínova po ulici sady 5. května.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře