Rekonstrukce v Karlovarské ulici v Plzni startuje. Ochromí tramvaje i auta

Tramvaj v Plzni. Foto: archiv Město Plzeň/E. KriegerováTramvaj v Plzni. Foto: archiv Město Plzeň/E. Kriegerová

PLZEŇ - Startuje třetí etapa rekonstrukce tramvajové trati v Karlovarské ulici v Plzni. Rekonstrukce si vyžádá rozsáhlou výluku, a to v období od 1. září do 27. listopadu 2016. Omezen bude provoz páteřní tramvajové linky číslo 4, náhradní autobusovou dopravu mimořádně posílí také speciální tramvajová linka číslo 3.

Reklama

Důvodem je nevyhovující technický stav trati, a to v úseku od zastávky Severka přes křižovatky Studentská, Kralovická, Manětínská až po točnu na konečné tramvaje linky číslo 4.

Projekt pro město zrealizuje společnost Colas Rail za 65 milionů korun bez DPH. Po modernizaci se má zvýšit bezpečnost provozu a snížit dopad negativních vlivů dopravy na okolí.

Podle Plzeňských městských dopravních podniků bude od 1. září do 27. listopadu 2016 jezdit linka číslo 4 pouze v úseku Bory – Sokolovská s omezeným intervalem.

V pracovní dny po 20. hodině a o víkendech na ni naváže náhradní autobusová doprava linka 4A v úseku Sokolovská – Košutka.

Po dobu výluky bude zavedena také speciální tramvajová linka číslo 3 na trase Bory – Mozartova, která doplní omezenou linku 4.

Tato pro Plzeň netradiční linka bude v provozu pouze v pracovní dny od ranní výpravy do 20 hodin. Po stejnou dobu bude vypravena linka náhradní autobusové dopravy s označením 3A, která bude jezdit částečně okružně po trase Lékařská fakulta – Košutka – Lékařská fakulta.

Pro přestup mezi linkami 3 a 3A bude určena zastávka Lékařská fakulta. Ze zkrácené linky 4 bude možné v pracovní dny do 20. hodiny přestoupit na autobusy 3A v zastávce Sokolovská. Po 20. hodině a ve dnech pracovního klidu budou v provozu jen výlukové linky 4 a 4A.

Co se týká automobilové dopravy, první větší omezení čeká řidiče ve dnech 3. a 4. září 2016, kdy bude pro veškerou dopravu uzavřena Gerská ulice mezi Studentskou a Kralovickou ulicí, a to pouze ve směru na Záluží. Řidiči tento uzavřený úsek mohou objíždět Studentskou a Kralovickou ulicí.

Pokud pojedou až do Záluží, doporučuje se jet Studentskou ulicí na Plaskou a dále po silnici I/27 do Třemošné a odtud po silnici II/180 do Záluží.

Další omezení v říjnu

Druhé podstatné omezení nastane v termínu od 8. září do 7. října 2016, kdy budou opravovány oba přejezdy přes tramvajovou trať v křižovatkách s Kralovickou ulicí a U Jam (Manětínská).

Při těchto stavebních pracích nebude možné levé odbočení z Gerské ulice do Kralovické a Manětínské ulice. Rovněž tak nebude možno odbočit z Kralovické a Manětínské doleva směrem na Záluží. Stejně tak nebude možné odbočit z ulice U Jam a Gerské ulice (sídliště) doleva, směrem do centra.

Příjezd na Košutku ve směru z města bude možný pouze přes křižovatku u Remusu. Pokud řidiči pojedou od Záluží směrem na Bolevecké sídliště, budou muset využít trasy přes Kralovickou ulici do Studentské a následně odbočit vlevo do Gerské.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře