Řidičce, která se srazila s Pendolinem, postih nehrozí

Ilustrační smímek. Foto: pixabay.comIlustrační smímek. Foto: pixabay.com

PLZEŇSKO - Květnová nehoda u Pňovan na severním Plzeňsku má pokračování. Šestašedesátiletá řidička vozu BMW se tam tehdy částí svého auta srazila s Pendolinem. Nyní je zřejmé, že jí žádný výrazný trest nehrozí.

Reklama

Při nehodě se tehdy nikdo nezranil. Řidička měla jen zdemolovaný kufr svého vozidla. Co se stalo? Řidička jela po železničním přejezdu, když se ozval zvuk značící průjezd vlaku. Žena zpanikařila a zůstala stát na kolejích. Pak jen těsně před příjezdem vlaku stačila lehce popojet. Uvažovala rovněž, že z vozidla vyskočí. Nakonec se zachránila a odnesl to jen kufr jejího BMW.

„Řidička vjela na přejezd v době, kdy mohla. V půlce cesty spustilo výstražné zvukové znamení jako předzvěst, že se blíží vlak.  Žena v tu chvíli z leknutí zastavila. Pak začala zmatkovat při startování. Když už byly závory dole, přemýšlela, že i z auta vyskočí. Nakonec se podařilo popojet aspoň o kousek,“ zní z úst policie.

Ke karambolu došlo na přejezdu ve směru z Plzně do Chebu. V Pendolinu cestovalo na dvě stovky cestujících, nikdo se nezranil.

Škody se vyčíslily na 1,5 milionu, z toho 720 tisíc korun se týká soupravy Pendolino.

Řidičce ale žádný postih nehrozí. Původně ženě hrozil direkt z obecného ohrožení, nakonec vše zůstalo u přestupkové komise.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře