Rokycany jsou na Plzeňsku nejlepším místem pro byznys. Druhé jsou Klatovy

Rokycany jsou nejlepším místem pro byznys v Plzeňském kraji. Foto: archiv Wikipedia.orgRokycany jsou nejlepším místem pro byznys v Plzeňském kraji. Foto: archiv Wikipedia.org

Rokycany, Klatovy - Dobrá finanční stabilita, podpora webových stránek, málo nezaměstnaných a průměrný plat v horní části žebříčku. To jsou důvody, proč se podnikatelsky nejpřívětivějším místem Plzeňského kraje staly Rokycany.

Reklama

Na druhé příčce se umístily Klatovy. Třetí pozici ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys, který již šestým rokem hodnotí 205 obcí s rozšířenou působností a 22 městských částí hlavního města České republiky, obsadily Nýřany.

I když jsou v Rokycanech drahé byty i stavební pozemky nebo znečištěné ovzduší, odnesly si v hodnocení podnikatelského prostředí druhé místo. V přístupu veřejné zprávy zdolaly první příčku, a staly se tak vítězi celkového žebříčku.

„To, že jsme se umístili na prvním místě, je pro nás opravdu skvělá zpráva. Již v minulých ročnících se Rokycany umístily mezi prvními. Letošní úspěch je tedy vyústěním dlouhodobé snahy o vytvoření otevřené a dobře fungující radnice," konstatovala místostarostka Rokycan Marie Hlásková.

"Město Rokycany věnuje spolupráci s podnikateli velkou pozornost, snaží se vytvářet nové podmínky pro investory na území města. V letošním roce buduje napojení stávající průmyslové zóny na obchvat, čímž nabídne další možnosti investic v městě," dodala Marie Hlásková.

Druhé místo patří Klatovům, které vedou v testu elektronické komunikace, úředních hodinách radnice a mají dostatek studentů v odborném vzdělávání. Třetí Nýřany se mohou pochlubit nejnižší dlouhodobou nezaměstnaností.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře