Skiareály na západě Čech zdraží, v Železné Rudě investovali

Skiareál Špičák v Železné Rudě v zimě. Foto: archiv iŠumava.czSkiareál Špičák v Železné Rudě v zimě. Foto: archiv iŠumava.cz

Plzeňský kraj - Zimní střediska na západě Čech budou chtít pro sezónu 2013 - 2014 překvapit novými investicemi. Zlepšit podmínky pro lyžaře chtějí zejména v Železné Rudě.

Reklama

Některé zimní lyžařské areály v západočeské části Šumavy připravily zlepšení zázemí a nabídky pro lyžaře. Třeba v Železné Rudě jsou připraveny nové vleky a další vybavení v areálech Nad Nádražím a Špičák. Některá lyžařská centra novinky zatím tají.

Největších změn se dočkal areál Nad Nádražím. Investice je v řádu deseti milionů korun. A právě kvůli investicím se po třech letech  zvýší skipassy o pět až osm procent. Přichystán je nový 650 metrů dlouhý vlek, který dvakrát zvýší přepravní kapacitu na 1200 osob za hodinu.

Součástí modernizace je i nové odbavovací zařízení, které rozpozná a přečte čipovou kartu i v kapse, a lyžaři ji nebudou muset nikam přikládat. Zároveň se o 150 metrů prodloužila sousední sjezdovka Diana. Končí nyní u nového vleku, na který je možné nastupovat z obou stran.

Největší lyžařský areál na české straně Šumavy, železnorudský Ski&Bike Špičák, nabídne především rozšířené zázemí pro rodiny s dětmi a méně pokročilé lyžaře. Spuštěn bude nový vlek na spodní části sjezdovky Šance.

Převratné novinky zřejmě nenabídnou železnorudské sjezdovky Belveder či Pancíř. Zastupitelstvo bude teprve rozhodovat o případné změně cen lanovky a vleku na Pancíř a o zajištění nájemce pro Belveder.

Také skiareál v Kašperských Horách letos zásadní novinky nenabídne. Menší středisko Kocourov, vzdálený sedm kilometrů od Klatov, se letos podle Jitky Hájkové z areálu zaměřil v novinkách na posílení služeb, ceny zůstanou na loňské úrovni.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Arktické mrazy. Teploty mají klesnout až k -20 stupňům Arktické mrazy. Teploty mají klesnout až k -20 stupňům
Plzeň chce nabídnout nové byty zejména seniorům Plzeň chce nabídnout nové byty zejména seniorům
Stále více lidí se stává obětí podvodu internetových obchodníků Stále více lidí se stává obětí podvodu internetových obchodníků

Chodkyně vběhla řidiči pod auto Chodkyně vběhla řidiči pod auto
Při zápase Viktorie Plzeň zemřel fanoušek Při zápase Viktorie Plzeň zemřel fanoušek
Žaloby v kauze Vřídla byly zamítnuty Žaloby v kauze Vřídla byly zamítnuty


Komentáře