Strážníci v Plzni se zaměřili na kontroly osob bez domova

Hlídka strážníků městské policie Foto: archiv Události112.czHlídka strážníků městské policie Foto: archiv Události112.cz

Plzeň - Na pravidelnou obchůzku míst, kde se často zdržují osoby bez domova, se vydali v úterních ranních hodinách strážníci na Slovanech společně s pracovníkem sociálního odboru ÚMO Plzeň 2.

Reklama

O akci informovala tisková mluvčí plzeňských strážníků Jana Pužmanová s tím, že  sociální šetření bylo zaměřené na osoby bez přístřeší v lokalitách: lávka pro pěší u Mostu Milénia, Papírenský park, cyklostezka Cyklistická ulice, Nepomucká 72, pod mostem přes řeku Úslavu v Lobzích a opuštěný RD v Černicích. Na uvedených místech bylo zastiženo 14 osob (muži a ženy) ve věku od 26-60 let a to jak české národnosti, tak cizinců. Někteří vypověděli, že žijí na ubytovně. Dva z nich uvedli, že v následujícím týdnu nastupují do zaměstnání.

Všichni byli poučeni o svých možnostech a dále někteří obdrželi informační letáky Odboru sociálního ÚMO Plzeň 2 – Slovany, kontakt na noclehárnu Domova sv. Františka, seznam ubytoven na území města Plzně a kontakt na Hygienický servis SKP Plzeň, doplnila Pužmanová.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře