Tranzitní kamionová doprava ze Všerub na Domažlicku nezmizí. Kraj opravil průtah městem

Opravená silnice ve VšerubechOpravená silnice ve Všerubech

VŠERUBY - Lákají řidiče kamionů si zkracovat cestu, naopak ztrpčují život místním. Zejména na Domažlicku řidiči kamionů využívají opravené povrchy silnic druhé třídy podél bavorské hranice.

Reklama

Od České Kubice do Nýrska vede silnice II/190. Až do Všerub má nový povrch.

Silnice pro mnohé řidiče kamionů slouží jako spojka, když míří do nebo z Bavorska.

Mezi hlavní hraniční přechod patří přitom Folmava nebo Železná Ruda.

Avšak řidiči kamionů při tranzitní dopravě rádi využijí "zkratky" přes Všeruby a odtud po II/184 do Kdyně. Zde se pak napojí na I/22, což je hlavní tah mezi Domažlicemi a Klatovy.

Proti kamionové dopravě dlouhodobě protestují ve Všerubech. Požadavkem vedení obce je zákaz tranzitní kamionové dopravy přes městys.

Zatímco před pěti lety zde podle radnice projelo 150 kamionů za den, v současnosti je to už tisícovka denně.

Omezení kamionů přes Všeruby je v nedohlednu. Naopak na bavorské straně plánují opravit silniční most v Eschlkamu a snížit nosnost pro průjezd nákladních automobilů do 7,5 tuny.

Protože silnice druhé třídy patří Plzeňskému kraji, obchvat Všerub je nereálný. Peníze kraj na budování podobných staveb čerpá z evropských fondů.

Přesto ke konci roku 2018 došlo k výrazné změně. Kraj kompletně zrekonstruoval průtah městem.

V rámci stavby byla provedena rekonstrukce silnice, výstavba chodníků, parkoviště, oprava kanalizačního řadu, přeložka vodovodního řádu, plynu, zařízení ČEZ, úprava svislého i vodorovného dopravního značení. Dále byly opraveny navazující úseky silnice II/184 na hranice se SRN a úsek silnice II/190 ve Všerubech v rámci opravy objízdných tras.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře