Trolejbusy s bateriovým pohonem jsou budoucností pro Plzeň

Ilustrační snímek. Foto: archiv PMDP.CZIlustrační snímek. Foto: archiv PMDP.CZ

PLZEŇ - Vedení plzeňského dopravního podniku si oblíbilo trolejbusy s bateriovým pohonem a takový typ trolejbusů by měl v budoucnu brázdit ulice západočeské metropole čím dál častěji.

Reklama

Dokonce bychom se mohli dočkat okamžiku, kdy by po Plzni jezdily pouze tyto trolejbusy s bateriovým pohonem. Plzeň tento typ pohonu ve svých trolejbusech testovala od února a s výsledky těchto spojů byla spokojena.

Podle René Vávry, mluvčího PMDP, ukázaly tyto trolejbusy skvělé jízdní vlastnosti. Plzeň tak bude nahrazovat trolejbusy s pomocným dieselagregátem právě těmito modernějšími vozy.

Bateriové trolejbusy by údajně měly snížit emise CO2, snížit hlučnost, měly by být komfortnější pro cestující a lepší pro řízení. Bateriové vozy se podle expertů lépe a snadněji ovládají.

Výměna vozů spadá pod projekt Smart City Plzeň. Tento projekt je už obecně známým a měl by občanům města usnadňovat život v metropoli.

Dosud jezdí po Plzni 87 trolejbusů značky Škoda.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Mladík, jenž na přechodu přejel dvě děti, je obviněn Mladík, jenž na přechodu přejel dvě děti, je obviněn
Na Plzeňsku se bude protestovat, a tak většina lékařů zavře své ordinace Na Plzeňsku se bude protestovat, a tak většina lékařů zavře své ordinace
Muže v Přešticích trhal divočák Muže v Přešticích trhal divočák

GIBS vyšetřuje zákrok policistů v civilu jako trestný čin. Došlo k zneužití pravomoci?! GIBS vyšetřuje zákrok policistů v civilu jako trestný čin. Došlo k zneužití pravomoci?!
Na karlovarské části D6 nebudou poplatky, slíbil Dan ok Na karlovarské části D6 nebudou poplatky, slíbil Dan ok
Právník jednoho z policistů z plzeňského konfliktu: Kauza je zkreslená Právník jednoho z policistů z plzeňského konfliktu: Kauza je zkreslená


Komentáře