Úsekové měření rychlosti je na dalších dvou hlavních tazích v Plzni

Úsekové měření v Plzni. Foto: L. Mach, Plzeň.euÚsekové měření v Plzni. Foto: L. Mach, Plzeň.eu

PLZEŇ - Další místa s úsekovým měřením rychlosti jsou v provozu v Plzni. To první bylo v roce 2015 zřízeno v ulici Plaská na Bolevci při výjezdu z Plzně na Most.

Reklama

Prvním z nových měření je úsek v ulici Folmavská u Panasonicu (v obou směrech) a druhým novým místem je Koterovská ulice na Slovanech na výjezdu a příjezdu do Plzně v místě napojení na ulici U Seřadiště, kde končí přivaděč od dálnice D5.

Dané úseky jsou označeny na vozovce čarami, na měření upozorňují také dopravní značky.

Kamery v úsecích jsou vidět z dálky.

V případě překročení rychlosti dojde k zadokumentování vozidla. Městská policie Plzeň následně z radarů stáhne informace a fotografie vozidla. Údaje o provozovateli vozidla jsou následně předány Odboru správních činností Magistrátu města Plzně k dalšímu řešení.

Prvním místem, kde bylo úsekové měření zavedeno, byla frekventovaná Plaská ulice v Bolevci při výjezdu na Most v červenci 2015, poté bylo přidáno úsekové měření i v opačném směru.

Dané místo bylo vybráno ve spolupráci s policií kvůli masivnímu překračování povolené padesátikilometrové rychlosti a kvůli častému křížení pěších tras s trasami aut.

SOUVISEJÍCÍ: Na ulicích v Plzni bude více úsekových měření

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře