V čele ČSSD končí Sobotka. Stranu přebírá Chovanec, lídrem do voleb je Zaorálek

Bohuslav Sobotka. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czBohuslav Sobotka. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

ČR - Krize v sociální demokracii má po středečním (14.6.2017) zasedání grémia strany rozuzlení. Bohuslav Sobotka končí jako předseda sociální demokracie, stranu převezme Milan Chovanec. Volebním lídrem je Lubomír Zaorálek.

Reklama

"Nejsem spokojený s preferencemi strany. Podpora voličů neodpovídá výsledkům ČSSD ve vládě. Musím za to přijmout osobní zodpovědnost. ČSSD musí projít hlubšími změna tak, aby dokázala mobilizovat své sympatizanty. Zítra (ve čtvrtek) opustím post předsedy strany," pronesl na tiskové konferenci Bohuslav Sobotka.

"Věřím, že personální změny pomůžou ČSSD posílit její pozici. Osobně se budu soustředit na dokončení práce ve funkci předsedy vlády," dodal končící předseda ČSSD.

"Rozhodnutí, které dnes padlo, padlo po dlouhé úvaze. Já jsem připravený udělat vše pro to, aby se ČSSD sjednotila," reagoval poté Milan Chovanec.

"Jsem připravený se postavit do role lídra a udělat vše pro to, aby ČSSD měla ve volbách co nejlepší výsledek," dodal Lubomír Zaorálek.

Bohuslav Sobotka bude v podzimních volbách kandidovat jako lídr jihomoravské kandidátky ČSSD.

"Za prvé se teď chci soustředit na dokončení svého mandátu. Chci samozřejmě silně spolupracovat s novým vedením sociální demokracie a jak Milana Chovance, tak Luboše Zaorálka budu samozřejmě podporovat. Dále se budu soustředit na svou kandidaturu v jihomoravském kraji. Ten v poslanecké sněmovně reprezentuji už dvacet let a rád bych to dělal nadále. Takže chci přispět k tomu, abychom měli co nejlepší volební výsledek na Jižní Moravě," vysvětlil další své působení v politice Bohuslav Sobotka.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře