V Doubravce je nová základna záchranné služby

Základna záchranné služby. Foto: archiv Plzeňský krajZákladna záchranné služby. Foto: archiv Plzeňský kraj

PLZEŇ - V Plzni-Doubravce je nová výjezdová základna Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje. Odtud bude nově vyjíždět z objektu v ulici Ke Sv. Jiří 3/2.

Reklama

Objekt patří soukromému vlastníkovi, který na vlastní náklady provedl veškeré úpravy prostor, které budou mít zdravotničtí záchranáři k dispozici formou pronájmu.

Nájemní smlouva byla podepsána prozatím na jeden rok, předběžně ale záchranáři předpokládají, že na tomto místě setrvají až do výstavby vlastní základny, která se plánuje za 2 až 3 roky ve Hřbitovní ulici.

„Nová výjezdová základna umožní rychlejší pomoc především obyvatelům městské části Doubravka, dobrá dostupnost je odsud ale také do částí severního Plzeňska a Rokycanska," řekl ředitel ZZS PK Pavel Hrdlička.

„Do současnosti jsme za pacienty na Doubravku dojížděli z výjezdových základen v Koterově nebo v Lidické ulici. Dopravní situace v centru města se ale stále více komplikuje, takže nová základna výrazně zkrátí dojezdové časy do této části Plzně," dodal Hrdlička.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Plzeňsko

Nádraží v Plzni se dočká opravy. Ale tak brzy to nebude Nádraží v Plzni se dočká opravy. Ale tak brzy to nebude
Senior přehlédl červenou na semaforu a skončil na schodech za silnicí Senior přehlédl červenou na semaforu a skončil na schodech za silnicí
Žena, která měla hodit dítě do koše na prádlo, už je ve vazbě Žena, která měla hodit dítě do koše na prádlo, už je ve vazbě

V Plzni otevírá pobočku další fastfoodový řetězec V Plzni otevírá pobočku další fastfoodový řetězec
Další alkoholik v Plzni? Brankář Bolek nesmí řídit! Další alkoholik v Plzni? Brankář Bolek nesmí řídit!
Po domácím porodu skončilo dítě v koši s prádlem Po domácím porodu skončilo dítě v koši s prádlem


Komentáře