V západočeské části Krušných hor a Šumavy jsou ski areály v provozu

Lyžování, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comLyžování, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

ZÁPADNÍ ČECHY - Lyžařské areály v karlovarské části Krušných hor a v západočeské části Šumavy v okolí Železnorudska jsou v provozu. Proměnlivé zimní počasí ale zatím lyžařům a běžkařům příliš nepřeje. V Železné Rudě jsou v provozu sjezdovky na Špičáku, Nad Nádražím, na Samotách, Alpa louka a Weissova louka. Jezdí také lanovka Pancíř,

Reklama

Nejprve sníh a mráz, poté vánoční oteplení. Sněhová nadílka není příliš bohatá a teploty se pohybují spíše kolem nuly než pod bodem mrazu.

Přesto mnozí provozovatelé lyžařských areálů zahájili před Vánocemi provoz.

Skiareál Klínovec pokračuje se zasněžováním dalších sjezdovek, aktuálně mohou lyžaři jezdit asi na pěti kilometrech. Otevřená je sjezdovka Dámská, Pařezovka, Přemostěná a některé lyžařské cesty. Obsluhují je lanovky Dámská a CineStar Express.

Lyžuje se i v areálu na Bublavě u Kraslic a jedna sjezdovka je v provozu už také na Plešivci v karlovarské části Krušných hor.

V provozu je také skiareál Novako na Božím Daru. Lyžuje se i na vrchu Háj v Aši.

Lyžování startuje i v areálu Skipot v Potůčkách nebo v Perninku. Podle sněhových podmínek je naplánováno i otevření skiareálu Mariánky ve Slavkovském lese.

Zasněžování sjezdovek probíhá i na Železnorudsku na Šumavě.

V provozu je ski areál Nad nádražím-Belveder nebo na Špičáku. Dále  na Samotách, Alpa louka a Weissova louka. Jezdí také lanovka Pancíř. Lyžuje se i na bavorské straně - na Velkém Javoru.

Technický sníh hlásí i lyžařské areály na české a rakouské straně Šumavy. Další sjezdovky otevřou na Lipně, lyžuje se na 11 kilometrech v areálu Hochficht.

Na své si přijdou i bažkaři zejména v okolí Zadova, Kvildy či Modravy.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře