VIDEO: Linka 155 aneb Místo, kde začíná boj o lidský život

Na hraně života-banner Foto: archiv Události112.czNa hraně života-banner Foto: archiv Události112.cz

Plzeň - Redakce zpravodajského serveru ZápadočeskýDeník.cz ve spolupráci s naším partnerem televizním pořadem "Na hraně života", který je vysílán na kabelové televizi FilmPRO přináší další již devátý díl tohoto požadu. Tentokrát s názvem 155ka ve kterém se diváci mohou dozvědět něco o dispečinku záchranné služby a tísňové lince 155.

Reklama

Již devátý díl pořadu Na hraně života, který vysílá kabelová a internetová televize FILMpro na Klatovsku, a stejně tak po celé České republice prostřednictvím živého vysílání na internetu, odstartoval v posledním květnovém týdnu. Až do neděle 1. června jej tak mohli diváci zhlédnout v online vysílání na internetu a stejně tak na kabelových televizích na Klatovsku.

Nyní je tento odvysílaný díl k zhlédnutí v online archivu pořadu na internetových stránkách www.nahranezivota.

Tentokrát se autoři věnovali tématu tísňových volání a navštívili dispečink linky 155. Krajský dispečink záchranné služby je tak skutečným místem, kde všechno kolem záchranné akce začíná a také vlastně končí.

Právě na tento dispečink směřují všechna tísňová volání z celého Plzeňského regionu. Muži a ženy, kteří čtyřiadvacet hodin denně pracují u tamních dispečerských pultů, jsou právě těmi, kteří rozhodují a v jejichž rukách leží lidský život.

Na základě jejich precizní analýzy získaných informací od volajícího mohou kvalitně rozhodovat o tom, jakou výjezdovou posádku na místo události vyšlou. Jednou k místu kritické události letí záchranářský vrtulník, jindy vyjíždí sanitka. I takto může vypadat řešení závažné situace v okamžiku, kdy je ohrožen lidský život. Proto jsme se rozhodli divákům představit náročnost práce těchto dispečerů,“ říká Michal Šebek, autor pořadu Na hraně života.

Nahlédněte pod pokličku práce dispečerů krajských zdravotnických záchranářů!

Kamera: Michal Šebek - www.nahranezivota.cz

Jsme velice rádi, že tento pořad můžeme realizovat. Koneckonců podobným tématům se věnuje málokdo, přitom záchranáři, policisté či hasiči si rozhodně zaslouží pozornost diváků. Bez podpory soukromých společností, které podporují naše úsilí, bychom těžko mohli jako tvůrci cokoliv realizovat. Velice si tak vážíme našeho Generálního partnera společnost D.S.D. Metal plus, která jako společnost, jenž působí v oblasti požární ochrany, plně podporuje naše úsilí a myšlenka zaměření tohoto pořadu je jí tak více než blízkou,“ dodává Šebek.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře