Vytížená Karlovarská třída v centru Plzně bude mít třetí pruh. Víme podrobnosti

Pohled na Karlovarskou třídu. Foto: archiv Město PlzeňPohled na Karlovarskou třídu. Foto: archiv Město Plzeň

PLZEŇ - V úseku od křižovatky Karlovarská – Lidická před vjezd na kruhový objezd Rondel v centru Plzně vznikne na vytížené ulici třetí pruh. Ke zprovoznění nového pruhu by mělo dojít v první polovině listopadu 2017.

Reklama

Stavbu město zahájilo v souvislosti s opravami mostu Generála Pattona, který bude mít po rekonstrukci směrem do centra tři jízdní pruhy.

"Stávající komunikace bude rozšířena proto, že Karlovarská směrem do centra je přetížena, řidiči se tam opakovaně potýkají s kolonami vozidel,“ uvedl primátor Plzně Martin Zrzavecký.

Celková délka rozšířené komunikace bude 580 metrů. Projekt města za zhruba 13,7 milionu korun včetně DPH zrealizuje plzeňská společnost Berger Bohemia.

Projekt počítá s rozšířením původního násypového tělesa, aniž by se měnila šířka paty násypu. Firma provede také odvodnění nové části komunikace pomocí uličních vpustí, vybuduje veřejné osvětlení, provede sadové úpravy a upraví trolejové vedení, světelnou signalizaci a vodovod.

Dopravní omezení

Po dobu výstavby budou zachovány směrem do centra stávající dva jízdní pruhy, pouze dojde k jejich zúžení. „Stavební mechanizace se bude pohybovat po ulici Karlovarská v záboru stavby. Přes ulici Lochotínská bude probíhat pouze doprava malými nákladními automobily,“ nastínil Jaroslav Polák z odboru investic plzeňského magistrátu.

Třetí pruh hlavně pro autobusy

Třetí jízdní pruh bude vyhrazen zejména pro vozy autobusů linek MHD i pro vozy autobusových linek provozovaných v rámci Integrované dopravy Plzeňska.

„Cílem je upřednostnit provoz veřejné dopravy v situacích, kdy v tomto úseku stojí kolony vozidel. Vytvořením třetího pruhu se zlepší dodržování jízdních řádů, sníží se dopad zpoždění na další návazné autobusové spoje vypravované z centrálního autobusového nádraží. Dojde i k úlevě pro osobní auta, neboť z ostatních pruhů autobusy zmizí. V případě mimořádných situací, jako jsou havárie, opravy na vozovce a podobně, bude pruh využit tak, aby pro vozidla byly vždy k dispozici ve směru do centra města dva jízdní pruhy. To povede ke zmírnění kolon,“ vysvětlil Petr Náhlík, náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí.

Město nyní zvažuje využití třetího jízdního pruhu ve špičkách pro ostatní dopravu.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře