Zahájení motorkářské sezóny. Sešlo se několik stovek motorkářů

Sraz motorkářů na Karlovarsku za účasti dopravních expertů a Policie ČR Foto: Policie ČRSraz motorkářů na Karlovarsku za účasti dopravních expertů a Policie ČR Foto: Policie ČR

Karlovarsko - Květnové dopoledne 8. 5. 2014 patřilo nadšencům mototuristiky a hlavně motorkářům. Stovky motorkářů a příznivců motorek se sešlo kolem 10,00h na parkovišti u karlovarského Globusu. V deset hodin vyjeli na „spanilou jízdu“ směrem na Sokolovsko, odkud se vraceli po silnicích 2. a 3. třídy zpět na Karlovarsko.

Reklama

O údálosti informovala redakci ZápadočeskýDeník.cz tisková mluvčí karlovarské policie Zdeňka Papežová s tím, že srazu motorkářů využili policisté i pracovník BESIPu, kteří oslovovali motorkáře a rozdávali jim dvě brožury, které mohou pomoc motorkářům k bezpečné jízdě na motocyklu. Jedna z preventivních osvětových brožur se týkala asistenčních systémů, které pomáhají nebo na krátkou dobu přebírají kontrolu nad motorkou. Druhá brožura – Na motorce v praxi se týká praktických rad a zkušeností při jízdě na motorce. Tato brožura vznikla za podpory a praktických rad zkušených motorkářů.

Tato preventivní akce dopravních policistů z krajského ředitelství byla vítána s povděkem, všichni oslovení přijali nejen brožury ale i dobré rady vstřícně a s povděkem. Brožury dostávali mladí, starší i nejstarší motorkáři. Všichni se shodli na tom, že zkušeností a poučení není nikdy dost, vysvětlila redakci Papežová.

Už jen statistiky hovoří za vše. Motocyklisté se na počtu dopravních nehod za loňský rok podíleli z 2,5%, letos je podíl motocyklistů 1,6% za tři měsíce. To sezona ještě nezačala, doplnila Zuzana Týřová z Krajského Ředitelství karlovarské policie.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře